Sesob
Uygarlık doruğunun merdiveni sanattır
Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerini mevcut Başkan Mehmet Yaşar Demirel 661 oyla kazandı. Demirel’in rakipleri Recep Tiryaki 266, Sebahattin Bedir ise 77 oy aldı.

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Kongresi sona erdi. Kongrede zafer Mehmet Yaşar Demirel’in oldu. Demirel rakiplerini ikiye katlarken, hastane odasından video konferansla katıldığı iki seçimi de kazanarak bir ilke imza atmayı başardı.

ALİŞAN DİVAN BAŞKANI

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 3 adayın başkanlık yarışına girdiği seçim, hayli çekişmeli geçti. Hendek Spor Salonu’nda başlayan genel kurulun Divan Başkanlığını Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan yaparken, genel kurula birliğe bağlı birçok oda başkanları ve ilçenin siyasi temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şenay Sakal, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu da genel kurulu takip ediyor.

SANDIKLAR AÇILDI

Mevcut Başkan Mehmet Yaşan Demirel başkanlık için yeniden aday olduğu genel kurula sağlık sorunları nedeniyle katılamadı. Video konferansla üyelere seslenen Demirel destek istedi. Bilindiği üzere Mehmet Yaşar Demirel geçtiğimiz hafta sonu kalp krizi geçirmiş ve yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. Demirel'in hastanede tedavisi sürerken katıldığı Esnaf Kefalet Kooperatifi seçimlerini kazandı. Mevcut Başkan Demirel’in 691 oy aldığı kongrede Recep Tiryaki 266 oy diğer aday Sabahattin Demir ise 77 oy alabildi. Sonuçların açıklanmasının ardından Mehmet Demirel kendisine destek olan, hastanede moral veren üyelere teşekkür etti.

MEHMET YAŞAR DEMİREL’İN LİSTESİ

Yönetim Kurulu Asil üyeleri: Şerafettin Öztürk, Kamil Taze, Cihat Pehlivan, Mehmet Salih Kösterelli, Cemal Atabek, Tayfun Uzun, Osman Kutlu, Cemil Yılmaz.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Şenol Çaltepe, Şaban Tosun, Oktay Aydın, Süleyman Ada, Faruk Fide, Melek Başkalyoncu, Zeycan Pektemek, Emrah Turanlıoğlu, Selçum Sunman.

Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Vedat Ceylan, Sinan Atmaca, Selda Eş.

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ali Çayır, Özgür Diker, İsmet Kebap.

Haber Galerisi