Haberler - Pamukova Esnaf ve Sanatkarına Hijyen Eğitimi

" SESOB Hijyen Eğitimlerine İlçelerle Devam Ediyor "

Pamukova Esnafına, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından ‘İşletmelerde Hijyen Eğitimi’  verilmeye başlandı.

Gıda sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara yönelik “İşletmelerde Hijyen Eğitimi'' 18 Mart Pazartesi günü saat 18.00'da 75. Yıl İlköğretim Okulu Konferans Salonunda başladı.1 hafta sürecek olan eğitimin sonunda kursiyer esnaflar sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alırken başarısız olan adayların bir sonraki kursa katılımları sağlanarak tekrar sınava tabi tutulacaklar.

“İşletmelerde Hijyen Eğitimi'' kursu açılışına Pamukova Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İsfendiyar Çetin, Pamukova Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay, Şoförler Odası Başkanı Rıdvan Şahin ve Pamukovalı Esnaflar katıldı.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan da Pamukova da ki “İşletmelerde Hijyen Eğitimi'' kursunun açılışına katıldı. Başkan Alişan kursun açılış konuşmasında; ''Doğru bildiğimiz birçok yanlışı bu programlar sayesinde öğreneceğiz. Uzun yıllardır hizmet sektöründe çalışan siz esnaflarımıza işi öğretmek değil amacımız, haddimize de değil. Amacımız dinimizde de temel olan temizliğin amacını sizlere tekrar hatırlatmaktır. Hafızalarımızda tekrar canlandırmaktır amacımız. Ülkemiz ve ilimiz her geçen gün değişiyor. Çıkan kararlar ve yasalar sonrası yapılan hizmet ve ünlerin artık belli bir standarda bağlanması gerektiğini, belli bir kurala bağlanması gerektiğini, her önüne gelenin üretemeyeceğini, üretimin bir kuralı olması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle hijyen konusunda bazı sıkıntılar var. Bazı yerlere gittiğimizde hijyen konusunda bazı şeylerden rahatsızlık duyabiliyoruz. Bu anlamda doğru bildiğimiz birçok yanlışı bu programlar sayesinde öğreneceğiz. Bu eğitim faaliyetlerinde emeği geçen herkese teşekkür ederim '' dedi.

Özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren esnaflara yönelik eğitim programında, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğünün Gıda Mühendisleri, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün alanında uzman ekipleri görev yapacaklar.

Geri Git

Müracaat Dilekçeleri
İşyeri açarken istenen belgeler
Esnaf Olma Şartları
Ustalık Belgesi
Yıllık Aidat Gecikme Zammı Tabl.
İşkur İşveren Hizmetleri

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
Sakarya Valiliği
Sosyal Güvenlik Kurumu
Tesk
Kosgeb
Marka
SMMMO
Bilirkişilik Temel Eğitimi

Video Galerisi
Fotoğraf Galerisi
İstek ve Şikayetler
Bilgi Edinme Formu
Ziyaretçi Defteri
Sık Sorulan Sorular